Βάρκιζα Long Distance Race 2014

Oι αθλητές και ο προπονητής τις Ομάδας Windsurfing του ομίλου έδωσαν το παρών στον καθιερωμένο πλέον Βάρκιζα Long Distance Race 2014.  Oι καιρικές συνθήκες και τις δύο ημέρες του αγώνα έκαναν πολύ δύσκολη την προσπάθεια των, περίπου 200,  αγωνιζομένων με την ένταση του ανέμου να φτάνει μέχρι και τα 30 knots.

Ο προπονητής της ομάδας Νικόλας Σκαρλάτος πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία Slalom και είχε την δεύτερη καλύτερη τελική ταχύτητα με  32knots. Μεγάλη επιτυχία και η δεύτερη θέση του Κριστιάν Τριανταφύλλου στην κατηγορία του. Ακόμη στην κατηγορία U19 ο Παντελής Αριστείδης και ο Στέφανος Χατζάκης κατέκτησαν την 6η και 7η θέση αντίστοιχα.

Συγχαρητήρια σε όλους αθλητές του Ομίλου που πήραν μέρος στον αγώνα, τον Κριστιάν Τριανταφύλλου,  Παντελή Αριστείδη, τον  Στέφανο Χατζάκη, τον Στέφανο Τζοτζολάκη και την Ερατώ Τσικρικά.