Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοσανίδας Νέων Τ293 & Τ293 plus 1-4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

Ο ΝΑΟ Κέκροψ συμμετείχε με 15 αθλητές στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Windsurfing  Τ293 & Τ293 plus που διεξήχθη 1-4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021 στην παραλία του Αγ. Νικολάου στην Αρτέμιδα με οργανωτή όμιλο τον ΑΟΘΑ.

Τα πιό έμπειρα παιδιά πέτυχαν αξιοπρόσεκτες διακρίσεις και τα νεώτερα σημαντική εμπειρία σε έναν αγώνα με πολύ μεγάλη συμμετοχή και εναλλασσόμενες καιρικές συνθήκες.

Η Αιμιλία Κωστή ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί και κατέκτησε το  χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία PLUS 8,5 κοριτσιών. Να σημειωθεί επίσης ότι ήταν 2η στο σύνολο αγοριών και κοριτσιών, ξεπερνώντας όλα τα αγόρια πλην ενός. Με την επίδοσή της αυτή η Αιμιλία μπαίνει θριαμβευτικά στην Εθνική ομάδα και παίρνει το εισιτήριο για τα επερχόμενα διεθνή πρωταθλήματα.

Η Μαρία Καρβουνιάρη ήρθε 1η και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία U17 7,8 κοριτσιών. Και η Μαρία μπαίνει στην Εθνική ομάδα Ελλάδας με λαμπρές προοπτικές για το μέλλον.

Ο Στράτος Κονταξάκης ήρθε 3ος και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία PLUS 8,5 αγοριών και με αυτή την επίδοση του να μπαίνει στην Εθνική ομάδα Ελλάδας. Δυστυχώς δεν δημιουργήθηκε κατηγορία ηλικιακή ξεχωριστή,  στην οποία θα είχε το χρυσό μετάλλιο.

Συμμετείχαν επίσης, πάλεψαν και πλασαρίστηκαν σε καλές θέσεις

Στην κατηγορία PLUS 8,5 αγοριών  ο Χρήστος Βούλγαρης (5ος), ο Γιώργος Τσόκας, ο Παναγιώτης Φιλίππου και ο Αλέξανδρος Λουράντος.