Πανελλήνιο Πρωτάθλημα windsurfing TECHNO 293 & TECHNO 293 PLUS

Ο ΝΑΟ Κέκροψ οργάνωσε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα windsurfing TECHNO 293 & TECHNO 293 PLUS που έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις του ομίλου στην Αγία Μαρίνα από τις 29/4 έως τις 2/5/2019.

Έλαβαν μέρος 60 αθλητές από τους ομίλους ΝΟΒ, ΝΑΟΒΒ, ΝΟΚΒ, ΑΟΘΑ, ΝΑΟΒ, ΝΑΣ, ΑΛΚΥΩΝ, ΝΑΟΚ, ΙΟΠΟΡ και, καθώς ήταν ΟPEN, & ο ΝΟ Λεμεσού Κύπρου.

Η οργάνωση του πρωταθλήματος υπήρξε πανθομολογουμένως επιτυχημένη σε όλα τα επίπεδα & ο Αίολος ήταν σύμμαχός μας.

Συμμετείχαν οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές Νικόλας Σιλιτζόγλου & Γιάννης Καρβουνιάρης, που εδώ κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες Plus & U17 αντίστοιχα, ενώ στην κατηγορία U15 πρώτευσε ο Πέτρος Κονταρίνης.

Στα κορίτσια, στις αντίστοιχες κατηγορίες, τα χρυσά μετάλλια κέρδισαν οι Αλίκη Καραντινού, Δανάη Ποντίφιξ & Μαρία Καρβουνιάρη.

Από τον όμιλό μας σημαντικές νίκες πέτυχαν:

* ο Στράτος Κονταξάκης, που ήρθε 2ος στα Plus αγοριών & 4ος στην γενική και

* η Αιμιλία Κωστή που ήρθε 3η στα Plus κοριτσιών & 13η στη γενική.

Επίσης, ο Βασίλης Τσαρπάλας ήταν 4ος στα Plus, η Άννα Ρεντίφη 5η στα Plus, o Χρήστος Βούλγαρης 8ος στα U17 & o 13άχρονος Ιάσονας Κανδηλώρος 9ος στα U17.

Αξίζουν συγχαρητηρίων & οι αθλητές μας της προ- αγωνιστικής ομάδας για την παρθενική τους εμφάνιση σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα:

Ο Αλέξανδρος Λουράντος ήταν 11ος στα U17, ενώ στα U15 ο Γιωργής Θεοδωρακόπουλος ήταν 10ος  ο Γιώργος Τσόκας 11ος, ο Βαλάντης Καρασταμάτης 12ος & ο Θάνος Γούλας 13ος.

Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους προς μεγάλη ικανοποίηση του προπονητή μας Τάσου Λουράντου.