Νέες επιτυχίες του ΝΑΟ Κέκροψ στο Κύπελλο Χριστουγέννων 2015

Ο ΝΑΟ Κέκροψ σημείωσε νέες επιτυχίες στον τελευταίο διασυλλογικό αγώνα της χρονιάς, Κύπελλο Χριστουγέννων 2015, που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Βάρης Βάρκιζας στις 28 και 29 Δεκεμβρίου 2015. Στον αγώνα συμμετείχαν οι ομάδες Optimist, Techno293 και RS:X με συνολικά 13 αθλητές και αθλήτριες, έχοντας μια εξαιρετική παρουσία στον αγώνα.

Μετά από δυο ημέρες αγώνων, με 4 συνολικά ιστιοδρομίες σε ανοιξιάτικες συνθήκες με πολύ ήλιο και μέτριους εντάσεως ανέμους, νικητής στην κατηγορία Optimist αναδείχθηκε ο αθλητής του ομίλου, Παναγιώτης Αθανασούλιας, με τον Αλέξη Κολοκοτρώνη να τερματίζει στην 4η θέση και τον Δημήτρη Πολυχρονόπουλο στην 10η. Στα 11χρονα κορίτσια με μια πολύ καλή εμφάνιση η Δανάη Μιχαλαίνα και η Φραγκίσκη Κοσμά τερμάτισαν στην 4η και 5η θέση αντίστοιχα.

Στα Techno293 ο Στέφανος Τζοτζολάκης, στην κατηγορία U15 τερμάτισε στην 4η θέση. Στα RS:X, στην πρώτη τους χρονιά στην κατηγορία, ο Κριστιάν Τριανταφύλλου τερμάτισε στην 4η θέση και ο Μιχάλης Βρούτσης στην 9η.

Στην ομάδα του ΝΑΟ Κέκροψ συμμετείχαν ακόμη και οι παρακάτω αθλητές, Αριστείδης Νικολουδάκης, Γιάννης Ηλιάδης, Ιάσονας Κοντογιάννης, Γιώργος Κουμούτσος και ο Κωνσταντίνος Μπραϊμνιώτης.